Chevrolet Cruze J300 Limited (2016–2016)
Chevrolet Cruze cruze limited
J300 Limited (2016–2016), 2016–2016. Gasoline · 1.8 L · 138 hp · 6-speed manual · Front-Wheel Drive.
J300 Limited (2016–2016)
2016 - 2016
5
Comparable trims
Solo
Comparison mode
Engine type
Gasoline
Engine volume
1.8 L
Horsepower
138
Transmission
6-speed manual
Drive
Front-Wheel Drive
Wheelbase
2685 mm
Dimensions
4597 × 1796 × 1476 mm
Packages
Available packages for this modification
General information
| Vehicle class | Midsize Cars |
|---|
Dimensions
| Length | 4597 mm |
|---|---|
| Width | 1796 mm |
| Height | 1476 mm |
| Wheelbase | 2685 mm |
Engine
| Engine type | Gasoline |
|---|---|
| Engine volume | 1.8 L |
| Horsepower | 138 hp |
| Cylinders | 4 |
Transmission
| Transmission | 6-speed manual |
|---|---|
| Drive | Front-Wheel Drive |
Performance
| Fuel type | Regular |
|---|