Jeep Wrangler YJ (1987–1995)
Jeep Wrangler wrangler 4wd
YJ (1987–1995), 1987–2002. FFS · 2.5 L · Manual 5-spd · 4-Wheel or All-Wheel Drive.
YJ (1987–1995)
1987 - 2002
8
Comparable trims
Solo
Comparison mode
Engine type
FFS
Engine volume
2.5 L
Transmission
Manual 5-spd
Drive
4-Wheel or All-Wheel Drive
Wheelbase
2372 mm
Packages
Available packages for this modification
General information
| Vehicle class | Sport Utility Vehicle - 4WD |
|---|
Dimensions
| Length | 3881 mm |
|---|---|
| Width | 1689 mm |
| Wheelbase | 2372 mm |
Engine
| Engine volume | 2.5 L |
|---|---|
| Cylinders | 4 |
Transmission
| Transmission | Manual 5-spd |
|---|---|
| Drive | 4-Wheel or All-Wheel Drive |
Performance
| Fuel type | Regular |
|---|